Mycie paneli fotowoltaicznych w Gdańsku i Gdyni

Jeśli Twoja elektrownia słoneczna jest starsza niż 2 lata, a panele fotowoltaiczne nie zostały wyczyszczone i konserwowane, możesz być pewien, że spadek wydajności nie jest spowodowany wahaniami pogody. Doświadczenie i badania pokazują, że brudne panele zmniejszają swoją wydajność w zakresie od 2 do nawet 30%.

Zadbaj o czystość paneli fotowoltaicznych dla lepszej produkcji energii

Informacje od producentów paneli fotowoltaicznych o ich całkowicie bezobsługowej pracy, nie są do końca prawdziwe. Chcąc, aby ta inwestycja zwróciła się jak najszybciej, konieczne jest utrzymanie w czystości obszaru funkcjonalnego paneli. Nie wystarczy, że są przechylane i myte przez deszcz. W miastach zanieczyszczenie jest powodowane przez wszechobecny pył i kwaśne deszcze, a na płaszczyznach łączą się wówczas zarówno kurz, jak i pyłki roślinne oraz ptasie odchody. Zasadne jest więc mycie paneli fotowoltaicznych w Gdyni.

Mycie paneli fotowoltaicznych w Trójmieście

Zaniedbanie konserwacji lub nieprofesjonalne czyszczenie mechaniczne może spowodować  nieodwracalne uszkodzenie paneli. Oczyszczanie jest zdecydowanie zalecane, jeśli brud zagrażałby funkcjonalności i żywotności ogniw, tj. mógłby prowadzić do powstawania gorących punktów. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdy na panelach pojawiają się miejscowe plamy, które są spowodowane odchodami ptaków lub liśćmi, które na długo przyklejają się do szyby. Częstotliwość mycia paneli uzależniona jest od nachylenia instalacji,  a technologia dobierana jest, gdy zlecisz mycie paneli fotowoltaicznych w Gdańsku naszej firmie. Częstotliwość czyszczenia zależy również w dużej mierze od lokalizacji sprzętu i warunków klimatycznych w regionie.

Prócz paneli, należy wyczyścić także metalowe ramy, w których gromadzi się najwięcej brudu, ponieważ szkło wiąże je blisko metalu. Na terenach rolniczych, w związku z opadaniem pyłku z roślin, konieczne jest czyszczenie paneli fotowoltaicznych co najmniej raz w roku. Mycie paneli fotowoltaicznych w Trójmieście, ze względu na tereny miejskie, wskazane jest nawet dwa razy w roku.

Co zyskujesz, myjąc panele fotowoltaiczne w Gdyni?

Samodzielne mycie paneli mopem i detergentami może prowadzić do ich nieodwracalnego uszkodzenia. Mycie paneli fotowoltaicznych w Gdańsku jest skuteczne i bezpieczne, dzięki zastosowaniu specjalnych szczotek i wody demineralizowanej, z której pomocą delikatnie usuwamy zabrudzenia stałe, zaschnięte odchody ptaków czy owadów, mchy, porosty i osady pyłków. Powierzchnia po wyschnięciu jest pozbawiona plam, a także mniej podatna na osadzanie się nowych zanieczyszczeń. Regularnie czyszcząc panel słoneczny, wydłużasz jego żywotność, a jednocześnie zmniejszasz prawdopodobieństwo awarii i reklamacji.