Mycie paneli fotowoltaicznych Gdańsk, Gdynia – Trójmiasto

Jeśli Twoja elektrownia słoneczna jest starsza niż 2 lata, a panele fotowoltaiczne nie zostały wyczyszczone i konserwowane, możesz być pewien, że spadek wydajności nie jest spowodowany wahaniami pogody. Doświadczenie i badania pokazują, że brudne panele zmniejszają swoją wydajność w zakresie od 2 do nawet 30%.

Mycie paneli fotowoltaicznych Gdańsk, Gdynia – dla lepszej produkcji energii

Informacje od producentów paneli fotowoltaicznych o ich całkowicie bezobsługowej pracy, nie są do końca prawdziwe. Chcąc, aby ta inwestycja zwróciła się jak najszybciej, konieczne jest utrzymanie w czystości obszaru funkcjonalnego paneli. Nie wystarczy, że są przechylane i myte przez deszcz. W miastach zanieczyszczenie jest powodowane przez wszechobecny pył i kwaśne deszcze, a na płaszczyznach łączą się wówczas zarówno kurz, jak i pyłki roślinne oraz ptasie odchody. Zasadne jest więc mycie paneli fotowoltaicznych w Gdyni.

Mycie paneli fotowoltaicznych Trójmiasto

Zaniedbanie konserwacji lub nieprofesjonalne czyszczenie mechaniczne może spowodować nieodwracalne uszkodzenie paneli. Oczyszczanie jest zdecydowanie zalecane, jeśli brud zagrażałby funkcjonalności i żywotności ogniw, tj. mógłby prowadzić do powstawania gorących punktów. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdy na panelach pojawiają się miejscowe plamy, które są spowodowane odchodami ptaków lub liśćmi, które na długo przyklejają się do szyby. Częstotliwość mycia paneli uzależniona jest od nachylenia instalacji,  a technologia dobierana jest, gdy zlecisz mycie paneli fotowoltaicznych Gdańsk naszej firmie. Częstotliwość czyszczenia zależy również w dużej mierze od lokalizacji sprzętu i warunków klimatycznych w regionie.

Prócz paneli, należy wyczyścić także metalowe ramy, w których gromadzi się najwięcej brudu, ponieważ szkło wiąże je blisko metalu. Na terenach rolniczych, w związku z opadaniem pyłku z roślin, konieczne jest czyszczenie paneli fotowoltaicznych co najmniej raz w roku. Mycie paneli fotowoltaicznych w Trójmieście, ze względu na tereny miejskie, wskazane jest nawet dwa razy w roku.

Mycie paneli fotowoltaiczne Gdynia, Gdańsk – co zyskujesz?

Samodzielne mycie paneli mopem i detergentami może prowadzić do ich nieodwracalnego uszkodzenia. Mycie paneli fotowoltaicznych w Gdańsku jest skuteczne i bezpieczne, dzięki zastosowaniu specjalnych szczotek i wody demineralizowanej, z której pomocą delikatnie usuwamy zabrudzenia stałe, zaschnięte odchody ptaków czy owadów, mchy, porosty i osady pyłków. Powierzchnia po wyschnięciu jest pozbawiona plam, a także mniej podatna na osadzanie się nowych zanieczyszczeń. Regularnie czyszcząc panel słoneczny, wydłużasz jego żywotność, a jednocześnie zmniejszasz prawdopodobieństwo awarii i reklamacji.

Mycie paneli fotowoltaicznych w Trójmieście – dlaczego warto skorzystać akurat z naszych usług?

Szukasz profesjonalnej firmy specjalizującej się w myciu paneli fotowoltaicznych w Trójmieście? Doskonale trafiłeś! Jesteśmy doświadczonym i wyszkolonym zespołem fachowców, którzy potrafią szybko i skutecznie usunąć nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Do swojej pracy podchodzimy z pasją i entuzjazmem. Zlecenia zawsze wykonujemy profesjonalnie, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Do mycia paneli fotowoltaicznych w Gdyni i Gdańsku używamy wyłącznie zaawansowanych środków chemicznych, bezpieczny dla paneli i środowiska. Wszystkie preparaty czyszczące kupujemy u sprawdzonych i zaufanych producentów, dzięki czemu mamy pewność, że nie uszkodzą mytych powierzchni. 

Co jeszcze wyróżnia nasz zespół? Z pewnością fakt, iż nieustannie inwestujemy w swój rozwój i zdobywamy nowe umiejętności. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach i kursach branżowych. Dzięki temu mamy ogromną wiedzę na temat bezpiecznego czyszczenia różnorodnych powierzchni i wielu środków myjących. Ponadto wybierając naszą firmę, masz gwarancję, że wszystkie usługi, w tym mycie paneli fotowoltaicznych zostaną wykonane profesjonalnie. Jeśli nie spełnimy Twoich oczekiwań, wystarczy, że zgłosisz się do nas w ciągu doby, a my wykonamy poprawki. 

Jeśli jesteś zainteresowany naszą usługą mycia paneli fotowoltaicznych w Gdańsku lub Gdyni, zapraszamy serdecznie do kontaktu. Z przyjemnością przygotujemy dla Ciebie darmową wycenę i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. 


Verified by MonsterInsights