Czyszczenie kostki brukowej w Gdańsku i Gdyni

Kostki brukowe na tarasach, ścieżkach czy podjazdach zapewniają schludny wygląd, ale tylko pod warunkiem, że nie są pokryte zielonymi okładzinami lub chwastami i trawą w szczelinach. Aby przeciwdziałać zabrudzeniom spowodowanym warunkami atmosferycznymi, porostami, liśćmi, czy śladami codziennego użytkowania, należy stosować czyszczenie i konserwację.

Czyszczenie kostki brukowej w trójmieście

Sposób czyszczenia kostki brukowej zależy od rodzaju kamienia. Zależnie od tego czy to beton, czy kamień naturalny, uszczelniony czy nie, z każdą kostką brukową postępuje się inaczej – a często domowe środki nie wystarczą, aby należycie wyczyścić kamienie. Ponieważ ścieżki, podjazdy czy tarasy z kostki brukowej muszą wiele znosić jako powierzchnie codziennego użytku, czyszczenie kostki brukowej w Gdyni przywróci jej dawny stan. 

Stopień rozprzestrzeniania się glonów, przebarwień czy plam, zależą od lokalizacji i rodzaju kamienia. Brud jest bardziej widoczny na jasnych i równych powierzchniach kamiennych, niż na ciemnych lub strukturalnych kostkach brukowych. W miejscach nasłonecznionych zielone pokrycia nie mają szans, natomiast w miejscach wilgotnych i bezwietrznych pojawiają się bardzo szybko. Porosty, czyli zespół glonów i niektórych grzybów, mogą powodować uporczywe osady we wszystkich lokalizacjach. Dlatego, aby pozbyć się kłopotu i przywrócić kostce estetyczny wygląd, zamów czyszczenie kostki brukowej w Gdańsku. Sprzątanie terenów zewnętrznych najlepiej powierzyć profesjonalnej ekipie, która dysponuje odpowiednim sprzętem i doświadczeniem.

Eksperckie czyszczenie kostki brukowej

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie usług sprzątających, więc spokojnie możesz nam powierzyć czyszczenie kostki brukowej w Gdyni. Podejmując zlecenie, skupiamy się na przedstawionych aspektach: 

  • Czyszczenie podstawowe – powierzchnia jest czyszczona przy pomocy specjalnego kaptura czyszczącego i odsysania – bez chemii i bez rozpryskiwania wody. Dzięki wodzie o temperaturze do 100 st. C i wysokiemu ciśnieniu dostosowanemu do Twojej powierzchni – brud, glony, porosty, mchy i chwasty zostaną delikatnie i przyjaźnie dla środowiska usunięte.
  • Dogłębne czyszczenie – po oczyszczeniu powierzchnia jest zabezpieczana biodegradowalną ochroną. Specjalna formuła usuwa najmniejsze cząsteczki organiczne, a dzięki długotrwałemu działaniu, zapobiega szybkiej ponownej inwazji porostów i mchów.
  • Długotrwała ochrona – aby Twoje ścieżki, podjazdy, taras i pozostałe kamienne powierzchnie wyglądały jak nowe, przez długi czas zabezpieczamy je impregnacją. W ten sposób przez kilka następnych lat masz spokój od szybkiej inwazji mchów, glonów i porostów.


Wykonując czyszczenie kostki brukowej w trójmieście, masz pewność, że Twój kamień będzie wyglądał jak nowy. Opinie naszych klientów są naszą najlepszą wizytówką.