Mycie elewacji w Gdańsku i Gdyni

Jeśli elewacja Twojego budynku jest już mocno zabrudzona, to nie myśl od razu o jej ponownym malowaniu. Bardzo często wystarczy po prostu solidne, profesjonalne mycie, które pomoże usunąć wieloletnie naleciałości na elewacji. Częstym również problemem właścicieli domów, przedsiębiorstw lub kamienic są wykwity, glony oraz nagary. Wbrew pozorom nie jest tak łatwo je usunąć. A na pewno nie rób tego samemu, ponieważ możesz pogorszyć sytuację. Koniecznie skontaktuj się z naszą firmą, która posiada bogate doświadczenie w czyszczeniu zabrudzeń na tynkach, cegłach oraz klinkierze. Ofertę kierujemy do klientów indywidualnych oraz firm. 

Mycie elewacji Trójmiasto

Czyszczenie tynków uzależnione jest od ich nasiąkliwości. Przykładowo z największej słyną tynki mineralne. Z kolei tynki silikatowe, akrylowe oraz silikonowe wykazują znacznie mniejszą podatność na różnego rodzaju zabrudzenia. 

Podczas samodzielnego czyszczenia elewacji musisz być ostrożny, ponieważ przy nieumiejętnym stosowaniu detergentów oraz myjki możesz wyrządzić więcej szkód. Może być wówczas konieczne ponowne malowanie elewacji, co wiadomo jest bardzo drogie. Lepiej zlecić tę usługę profesjonalnej firmie, która dobierze odpowiednie płyny, ciśnienie i strumień wody do rodzaju tynku oraz zabrudzenia.

Mycie elewacji Gdynia

Tynki mineralne są niezwykle delikatne. Jeśli nie pokryto ich warstwą ochronną, należy zrezygnować z czyszczenia ich szczotką. Ten rodzaj elewacji najbardziej lubi czyszczenie czystą wodą. Natomiast tynki akrylowe, silikonowe i silikatowe należy myć na sucho lub na mokro. Z kolei tynki w typie kornik będą znacznie bardziej narażone na osiadanie brudu przez swoją strukturę, w niej właśnie lubią osiadać wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Inaczej sytuacja wygląda z tynkiem w typie baranka. Większe zabrudzenia usuwa się przy użyciu ciepłej wody oraz wyższego ciśnienia.

Mycie elewacji Gdańsk

Wykwity są często występującym problemem klinkieru oraz cegły. Jeśli posiadasz elewację lub ogrodzenia z tego surowca, to na pewno wiesz, o czym mowa. Z pewnością zastanawiasz się, skąd pojawiły się na elewacji te nieestetyczne białe plamy. Jednak problem dotyczy muru, ponieważ jego struktura jest dość specyficzna. Wykwity solne na murze powoduje wilgoć. Należy ją usunąć, stosując czyszczenie chemiczne. Po usunięciu wykwitów warto zadbać o odpowiednią impregnację. Można wówczas wykonać hydrofobizację, która zapobiega pojawianiu się soli, a do tego uszczelnia ona mur oraz niweluje drobne niedoskonałości.